AMELIA, ANIA, ANTONIA I KINGA,

CZYLI ECHA WALENTYNEK

Bardzo dziękujemy dzieciom za podjęcie Zadania, które pojawiło się w naszej Gazetce, dzień przed Walentynkami.

Wpłynęło kilka prac, ale jakże ubogacających. Postanowiliśmy zdać z nich relacje, nieco opublikować, bo to wspaniały powalentynkowy artykuł! Zauważmy, że przygotowały go Dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Oby wszystkie Dzieci w naszej parafii tak myślały!

Amelia, Ania, Antonina i Kinga o temacie: „Co to znaczy, że ktoś kogoś kocha?”:

Najpierw pojawił się piękny obraz całej rodziny – rodziców i licznego rodzeństwa. Pełny serc, słońca, kwiatów i uroczych chmurek. Inspiracją do stworzenia arcydzieła okazał się rodzinny spacer. W tej rodzinie nawet największe i najstraszniejsze kłopoty rozwiązuje się miłością. Gdy okazuje się to niewystarczające – zwiększa się dawkę miłości.

Kolejny obraz, to rodzice podający sobie jabłuszko. A dzieje się to w piękny, zapewne ciepły, wieczór przy ławeczce.
Czy po wielu latach małżeństwa naprawdę potrafimy dzielić się WSZYSTKIM?

Kolejne prace:

Kochać - to znaczy, że ktoś się komuś spodobał i bardzo go lubi i jest gotowy poświęcić dla niego całe swoje życie, czyli zamieszkać z tą osobą, mieć z tym człowiekiem dzieci, spędzać wspólnie jak najwięcej (a najlepiej wszystkie) chwil w życiu. Ludzie zakochani nieustannie się poznają, lubią spędzać wspólnie czas, chodzą na długie spacery; do kawiarni, parku, kina, teatru i patrzą sobie głęboko w oczy.

Ludzie zakochani są dla siebie wzajemnym wsparciem, pomagają sobie we wszystkim, a szczególnie w pracach w domu, wspólnie wychowują dzieci. Ten, kto kocha – wierzy w drugą osobę. Zakochani mówią sobie zawsze prawdę i mówią sobie o wszystkim. Tylko ten, kto kocha może stworzyć WSPÓLNY Dom i RODZINĘ. Ludzie zakochani bezgranicznie sobie ufają. Kochaną osobę broni się przed złem – zapewnia się jej nieustanną opiekę. Miłość nigdy się nie kończy! Zakochani co niedziela wspólnie uczestniczą we Mszy świętej.

opr